Stáže na školách v Sasku, SRN – asistenti výuky češtiny pro školní rok 2024/2025

Saské státní ministerstvo kultu nabízí zájemcům z České republiky stipendia pro stáže na školách ve Svobodném státě Sasko. Stážisté budou působit jako asistenti německých učitelů při výuce češtiny (nepovedou samostatnou výuku).

Stážisté budou pobírat stipendium ve výši 1 000 EUR měsíčně. Přihlásit se mohou absolventi a studenti (po 4. semestru studia) v oborech germanistika nebo učitelství německého jazyka ve věku 20 až 29 let. Přihlášky přijímá saská strana emailem do 31. května 2024.

Bližší informace naleznete v přehledu nabídky. S dotazy se prosím obracejte na paní Marii Ledwa na maria.ledwa@lasub.smk.sachsen.de.