Učitelství historie pro SŠ - dvouoborové

Forma studia: prezenční
Garant studijního oboru: prof. PhDr. Radek Fukala, Ph.D.

Charakteristika oboru a profil absolventa: Studijní obor je určen především pro absolventy bakalářského studijního programu Historické vědy, které je studováno jako dvouoborové (odborné studium či studium se zaměřením na vzdělávání). Studium oborů učitelství pro SŠ probíhá ve dvouoborových kombinacích a navzuje na příslušné bakalářské studium oborů pro víceoborové studium. Cílem studa je připravit učitele všeobecně vzdělávacích předmětů pro střední školy, kteří budou mít odbornou kvalifikaci pro přímou pedagogickou činnost ve dvou oborech. Těžiště obsahu tkví ve studiu zvolených aprobačních oborů a jejich oborových didaktik a v jejich propojení s pedagogickými, psychologickými disciplínami a pedagogickou praxí. Kromě nadstavby oborového vzdělání poskytuje studium poznatky a praktické dovednosti v oborových didakticko-metodických předmětech a prostřednictvím předmětů pedagogického a psychologického zaměření profiluje studenta pro povolání středoškolského učitele.

Studijní plán (A14)
Studijní plán
• Struktura kreditních bodů:
                • Povinné kurzy (HUHI2N-PK)
                            Povinné kurzy: 25 KB
                            Souvislá pedagogická praxe: 5 KB
                • Povinně volitelné kurzy (HUHI2N-PVK)
                             Povinně volitelné kurzy: 6 KB