Společenské vědy - dvouoborové

Forma studia: prezenční
Garant studijního oboru: doc. Mgr. Jiří Hoblík, Ph.D.

Charakteristika oboru a profil absolventa: Důraz oboru je kladen na interdisciplinární zkoumání společenskovědních témat a na prohlubování odborných znalostí v oblasti politologie, politické filosofie, práva a ekonomie, v oblasti sociologie a psychologie. Získané odborné znalosti a dovednosti mohou absolventi uplatnit v oblasti médií, kulturních institucí a nadací, veřejné správě apod. Absolvent může pokračovat ve studiu některé z humanitních věd v doktorském studijním programu na ostatních univerzitách v ČR i v zahraničí.
Absolventi budou disponovat hlubokými odbornými znalostmi společenských věd, zvládat odbornou i osobní orientaci v aktuálních problémech politického, společenského, ekonomického, kulturního a duchovního života dnešní společnost, i získají schopnost kritické analýzy textů a práce s nimi (zejména v politologii a ve filosofii) prohloubí si interdisciplinární pohled (zejména politologický a sociologický) na české, evropské a celosvětové politické a společenské prostředí a dokáží identifikovat, kriticky vyhodnocovat a interpretovat aktuální společenskopolitická témata.

Studijní plán (A14)
(pro studenty, kteří zahájili studium od ak. roku 2019/2020)
Studijní plán
• Struktura kreditních bodů:
            • Povinné kurzy (HSvM-PK)
                        Povinné kurzy: 27 KB
                        Diplomová práce: 8 KB
            • Povinně volitelné kurzy (HSvM-PVK)
                             Povinně volitelné kurzy: 29 KB