Kulturně historická regionalistika

Forma studia: prezenční
Garant specializace: doc. Mgr. Martin Veselý, Ph.D.

Charakteristika oboru a profil absolventa: Studenti tohoto oboru získají základní přehled o českých a obecných dějinách, o dějinách umění, etnologii, muzeologii, heraldice či numismatice, mohou si vybrat z řad aktuálně nabízených výběrových kurzů zaměřených na specializovaná témata. Součástí výuky jsou také praktické disciplíny (např. dokumentace památek, výuka fotodokumentace) a exkurze.
Absolventi se uplatňují v památkové péči, archivech a na dalších pracovištích zaměřených na historický výzkum či dokumentaci, v kulturních a osvětových institucích ve státní správě, a to na postech odpovídajících magisterskému stupni vysokoškolského vzdělání. Příprava v rámci studia též vytváří předpoklady pro delší vědeckou práci absolventa v oblasti historických věd a pro jeho možný vstup do doktorského studia.

Studijní plán
• Struktura kreditních bodů:
            • Povinné kurzy (ApkH AR)
                    Povinné kurzy: 94 KB
            • Povinně volitelné kurzy (APVKH08)
                    Povinně volitelné kurzy: 26 KB
            • CELKEM: 120 KB