Politologie - dvouoborové

Forma studia: prezenční

Charakteristika oboru a profil absolventa: Studijní obor politologie (dvouoborové) tvoří základní poučení o českém ústavním systému a jeho historii, student bude rozumět jednotlivým institucím z hlediska složení a funkce. Taktéž se bude orientovat v uspořádání politických institucí EU a rozumět odlišnostem politických systémů nejdůležitějších evropských a mimoevropských států.
Absolvent studijního oboru Politologie (dvouoborové) si osvojí teoretické a praktické znalosti z politické vědy a politické filosofie, které mu umožní působit v různých oblastech společenského života jako např. ve školství, v médiích, v neziskovém sektoru, organizacích veřejné správy, nebo pokračovat v dalším vzdělávání v různých formách magisterského studia. Bude mj. připraven pro účast na různých mezinárodních studijních pobytech či stážích. Cílem je osvojit si schopnosti politologicky chápat a analyzovat politický svět u nás i ve světě v širším kontextu a oslovovat veřejnost. Nejde tedy o uzavřený soubor vědomostí, nýbrž i o schopnosti analyzovat a ozřejmovat politický svět.

Studijní plán (A14)
(Pro studenty, kteří zahájili studium od roku 2019/2020)
• Struktura kreditních bodů:
Povinné kurzy (HPolB-PK)
Povinné kurzy: 65 KB
Cizí jazyk: 4 KB
Povinně volitelné kurzy (HPolB-PVK)
Povinně volitelné kurzy: 10 KB
Volitelné moduly: