Německý jazyk pro školskou praxi

Forma studia: kombinovaná
Garant studijního oboru: doc. Hana Bergerová, Dr.

Charakteristika oboru a profil absolventa: Studijní obor Německý jazyk pro školskou praxi připravuje studující na učitelské navazující magisterské obory formou kombinovaného studia, které předpokládá realizaci třetiny výuky prezenčně a dvě třetiny samostudiem. Studující získá v daném oboru znalosti a dovednosti v oblasti komunikativní kompetence (zejména receptivní a produktivní jazykové dovednosti v oblasti rychlého a správného porozumění německému ústnímu projevu i textům), jazykovědných a literárněvědných disciplínách a v oblasti interkulturní kompetence. Kromě filologicých věd je součástí studia také pedagogicko - psychologický základ, připravující studující na budoucí povolání učitele.
Cílem studia v oblasti filologické je získání znalosti a dovedností v oblasti komunikativní kompetence (znalost normy spisovné mluvené i psané němčiny na minimální výstupní úrovní B2-C1 dle SERR), v jazykovědných disciplínách (znalost současného německého jazyka v širších historických a obecně jazykovědných souvislostech), v oblasti literárněvědné a kulturněhistorické (znalost literárněvědné terminologie,  dějin literatury a reálií německé jazykové oblasti). Dalším cílem studia je také zprostředkování základních znalostí a dovedností v oblasti pedagogiky, psychologie a speciální pedagogiky.

Studijní plán (A8)
(pro studenty, kteří nastoupili v roce 2017/2018)
Studijní plán pro kombinované studium:
• Strutura kreditních bodů:
        • Povinné kurzy (ApkNJL šp)
                Povinné kurzy: 158 KB
     • Cizí jazyk (A CJ KS NJ)
                Cizí jazyk: 4 KB
    • Společný základ (ASZKEBcKS)
                Společný základ: 18 KB
    • CELKEM: 180 KB