Německý jazyk a literatura - dvouoborové

Forma studia: prezenční
Garant studijního oboru: doc. Mgr. Renata Cornejo, Ph.D.

Charakteristika oboru a profil absolventa: Studium je koncipováno jako dvouoborové a je realizováno výhradně v kombinaci s jiným oborem. Oba obory jsou rovnocenné. Stěžejní a dominující v celém studiu je teoretická příprava v jazykovědných a literárněvědných disciplínách, dále je studium zaměřeno na rozšiřování komunikativních kompetencí v oblasti receptivní a produktivní a ana interkulturní aspekty komunikace. Cílem studia je připravit absolventy na další studium v navazujících neučitelských, popř. učitelských studijních programech a umožnit rovněž absolventům bakalářského oboru uplatnění v praxi.
Absolvents má rozsáhlé vědomosti a dovednosti v odborných základech aprobačního předmětu a je připraven pokračovat v případě zájmu v navazujícím magisterském studiu učitelství německého jazyka a literatury pro střední školy nebo učitelství německého jazyka a literatury pro 2. stupeň základních škol. Zároveň se může dobře uplatnit ve státní sféře nebo komerční praxi v oblastech, kde jsou požadovány cizojazyčné a interkulturní kompetence, v rařízeních pro zájmovou činnost dětí a mládeže nebo v oblasti volnočasových aktivit dospělých.

Studijní plán (A14)
(Pro studenty, kteří zahájili studium od ak. roku 2020/2021)
Studijní plán pro prezenční studium
Struktura kreditních bodů:
            • Povinné kurzy (HNjB-PK)
                    Povinné kurzy: 79 KB
            • Společný základ (H-SZ-Bc)
                    Bakalářská práce: 8 KB
                    Cizí jazyk: 2 KB
                    Úvod do filosofie: 2 KB
        • Specializační modul se zaměřením na vzdělávání (HmodVZBc)
                    Specializační modul - na vzdělávání: 10 KB