Kulturně historická regionalistika

Forma studia: prezenční
Garant studijního oboru: doc. Mgr. Martin Veselý, Ph.D.

Charakteristika oboru a profil absolventa: Cílem studia je příprava odborníků zaměřených na stavební historii. K výstupním znalostem a dovednostem absolventa se specializací stavební historie patří znalosti z dějin architektury, historiografie, historického urbanismu a stavební historie.
Absolventi se uplatňují v památkové péči, archivech a na dalších pracovištích zaměřených na historický výzkum či dokumentaci, v kulturních a osvětových institucích a ve státní správě, a to na postech odpovídajících magisterskému stupni vysokoškolského vzdělávání. Příprava v rámci studia též vytváří předpoklady pro další vědeckou práci absolventa v oblasti historických věda pro jeho možný vstup do doktorského studia.

Studijní plán (A7)
(Pro studenty, kteří zahájili studium od ak. roku 2019/2020)
Studijní plán pro prezenční studium
Struktura kreditních bodů:
        • Povinné kurzy (ApkHI SH)
                Povinné kurzy: 94 KB
    • Povinně volitelné kurzy (APVKH07)
                Povinně volitelné kurzy: 26 KB

• CELKEM: 120 KB