Historie se zaměřením na vzdělávání - dvouoborové

Forma studia: prezenční
Garant studijního oboru: Prof. PhDr. Radek Fukala, Ph.D.

Charakteristika oboru a profil absolventa: Tento obor je určen uchazečům se zájmem o historii, kteří se rozhodují mezi odborným a učitelským studiem. Obsahem studijního oboru je společný základ pro učitelská studia spolu se základem pedagogicko-psychologického modulu. Povinné kurzy z historie směřují k zákadnímu poučení o dějinném vývoji, metodologii oboru a pomocně vědných disciplínách, dějinách kultury, vědy a vzdělanosti. Student si k povinným kurzům volí specializované povinně volitelné kurzy.
Absolvent získá všeobecné základní znalosti z historických věd a úvodu k pedagogické práci (včetně oborové didaktiky), které mu poskytují solidní základ pro navazující magisterské studium. Obor však neposkytuje ucelené znalosti pro přímé uplatnění v učitelském povolání. Absolvent je připravován pro navazující magisterské studium, v němž může navázat oborom zaměřeným na vzdělávání, pokud však v průběhu studia změní své směřování, bude mu otevřeno i odborné studium oboru Historie ve studijním programu Historické vědy. Pokud se absolvent rozhodne k ukončení studia, může najít stejné uplatnění jako absolventi ostatních historicky orientovaných oborů - v odborných isntitucích, zjem. v muzeích či nadacíh a spolcích, které jsou zaměřeny na popularizaci a prezentaci historie mezi dětmi a mládeží, či mimoškolní aktivity (např. institucích zapojených do projektu Brána muzea otevřená atd.)

Studijní plán (A8)
(Pro studenty, kteří zahájili studium od ak. roku 2018/2019)
Studijní plán pro prezenční studium
• Struktura kreditních bodů:
        • Povinné kurzy (ApkHIV2O)
                Povinné kurzy: 62 KB
                Společný základ: 16 KB
                Tělesná výchová: 2 KB
                Základy IT: 2 KB
                Bakalářská práce: 8 Kb
        • Povinně volitelné kurzy (APVKH04a)
                Povinně volitelné kurzy: 17 KB